Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli)

3 posters

Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli) Empty Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli)

Mesaj tarafından Kuva-yi Milliye Perş. Nis. 15, 2010 8:16 pm

Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli) 276

Eğitimin yaptığı iki şey var: Biyolojik olarak insana özgü yetilerle dünyaya gelen insan yavrusunu büyütüp yetiştirerek topluma kazanmak, bunun yanı sıra, toplumda maddi ve manevi bir birikimi aktarırken, onu, içinde doğup yetiştiği bir yurdun, giderek bir devletin değer ve idealleri ile donatmak, yani bir yurttaş yaratmak.
İnsan ve yurttaş: Eğitimin eseridir bu! Ama eğitim, her şeyden önce ulusaldır. Bu kitap, işte bu can alıcı konuda, sorunların altını bir kez daha çizerken, kimi çözüm yolları da öneriyor, yarınların aydınlığına inananların, karanlığa karşı mücadelesine ise hep katılıyor.Okuyun göreceksiniz.
Kuva-yi Milliye
Kuva-yi Milliye
Kemalist Yönetici
Kemalist Yönetici

Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli) Empty Geri: Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli)

Mesaj tarafından Sultan Galiyev Perş. Nis. 15, 2010 8:27 pm

Kemalist, laik, sorgulayan, bilime dayalı, milli bilinci öğreten ve tamamen Türkçe bir eğitim istiyoruz.
Sultan Galiyev
Sultan Galiyev
Kemalist Denetçi
Kemalist Denetçi

Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli) Empty Geri: Nasıl bir eğitim istiyoruz? (Server Tanilli)

Mesaj tarafından bilimselci Cuma Eyl. 03, 2010 10:00 pm

Kesinlikle bilimsel bir eğitim olmalıdır. Bu yüzden parasız eğitim olmalıdır. Bu yüzden YÖK kaldırılmalıdır. Devrimci gençlerin ve öğretmenlerin önünü kesen 12 Eylülcü zihniyet yok edilmelidir. Laik eğitim olmalı, din dersi kaldırılmalıdır. Milli bir eğitim olmalıdır. AB bayrakları okullardan indirilmelidir.
bilimselci
Yeni Üye
Yeni Üye

http://www.kemalistpolitika.biz

- Similar topics